Ösztöndíj és munka az EU-ban

A program terve egybeesett elképzeléseinkkel. A jubileumi évben is törekedtünk arra, hogy minél több fiatalt hívjunk meg rendezvényeinkre és vonjunk be az egyesületi munkába. Eredményesen tárgyaltunk a Pannon Egyetem különbözõ szervezeteivel, mindenekelõtt a Hallgatói Önkormányzat Külügyi Bizottságával. 2008 õszén élménybeszámolóra vártuk a Veszprémben élõ és Lappföldön járt diákokat. Ez az elképzelés a konferencia új szempontjai szerint kissé módosultak.

A rendezvény elõkészítésére rendkívül rövid idõ állt rendelkezésünkre, de neki láttunk a szervezésnek. Köszönettel tartozunk a Finn Követségnek, a Finnagórának, a Sodankylä-i Önkormányzatnak, hogy szakértõ elõadókat delegáltak, illetve a veszprémi önkéntes on-line bejelentkezéséhez az interneten keresztül biztosították az élõkapcsolat technikai feltételeit a lappföldi település és a konferencia terem között.

Eötvös Károly Megyei Könyvtár és az Európai Információs Pont, a Pannon Egyetem Hallgatói Önkormányzat Külügyi Bizottsága és a Veszprémi Magyar-Finn Egyesület szervezésében valósult meg. Szép példája volt az együttmûködésnek.

Külön köszönetet mondunk az elõadóknak; Garai Szilviának, Bogdán Lillának, Jouko Teeriahonak, Bagladi Orsolyának, Sugár Ágnesnek, Pálmann Juditnak, Szakonyi Zsuzsának valamint a szervezõknek név szerint elsõsorban Dr. Szoboszlai Andrásnak az on-line ötletgazdának, Vókó Péternek a konferencia kiadvány tervezõjének, Pomázi Szilárdnak, Somody Zsuzsának valamint a technikai segítséget biztosító Kiss Krisztiánnak. A program sikeres volt, az elõadások széleskörû információt biztosítottak az érdeklõdõk számára.

A konferencián megjelent közel száz résztvevõ nevében köszönjük Barcza Virág (Finn Köztársaság Nagykövetség) és Heli Halla-aho támogatását.